Telefono numeris: +370-676-41155
Ar užpildykite žemiau esančią užklausos formą?
Mes nupirksime Jūsų miškąSkaityti daugiau

Miško kirtimas ir atsodinimas

2017 07 lapkričiod.

Norint kirsti mišką reikia įvertinti visas sąlygas bei gerai susipažinti su kirtimų taisyklėmis bei miškų atsodinimu.

Visų pirma, svarbu išsiaiškinti kuriai miško grupei priklauso Jūsų turimas miško sklypas, ar miškas nepriklauso saugomoms teritorijoms, ar miške nėra paukščių lizdaviečių ir pan.

Skirtingų grupių miškams taikomi skirtingi kirtimų reikalavimai. Svarbu žinoti apie kertamų medynų amžiaus apribojimus. Minimalus pagrindinių miško kitimų amžius priklauso nuo miškų grupės ir taikomo miško kirtimo būdo. Pavyzdžiui, II grupės miškuose niekuomet negausite leidimo vykdyti plynus kirtimus ir norint kirsti mišką medynai turi būti brandesni nei kitų grupių miškuose. Mažiausiai apribojimų taikoma kertant IV grupės miškus.

Dažnas miško savininkas nežino kokie dokumentai bus reikalingi norint iškirsti mišką. Jeigu miško plotas neviršija 3 ha, dažnai pakanka gauti leidimą arba pranešimą apie ketinimą kirsti mišką iš Valstybinės miškų tarnybos. Tačiau, jeigu Jūsų miško plotas viršija 3 ha – tuomet yra būtinas miškotvarkos projektas. Šis projektas yra ruošiamas standartiškai devynerių metų laikotarpiui ir jame apskaičiuojama kertama mediena, nurodomi kirtimo būdai, sąlygos ir pan. Taip pat apibrėžiamas miško atsodinimas. Tiesa, norint išsivežti pavienius sausuolius ar vėjavartas leidimas nėra reikalingas. Taip pat miško savininkas be jokio leidimo – tik pateikęs pranešimą Valstybinės miškų tarnybos teritoriniam poskyriui gali kirsti medienos savo reikmėms tenkinti, tačiau šiems kirtimams yra ribojamas kiekis: per vienerius metus galima iškirsti 3 kūbus medienos iš 1 ha ploto arba nedaugiau 15 kūbų iš viso turimo miško sklypo.

Iškirtus mišką svarbu nepamiršti likusius darbus – tai miško atsodinimas. Jeigu miškas buvo kertamas plynai – būtina atsodinti jį per trejus metus, kadangi nesilaikant šio reikalavimo yra taikomos baudos.

Jeigu norite parduoti mišką išsikirtimui – susisiekite su mumis ir mūsų specialistai suteiks Jums daugiau reikalingos informacijos bei nustatys Jūsų miško kainą. Taip pat, jeigu Jūs vis tik nusprendėte, kad miško kirtimas ne Jums –  įmonė UAB „Miškų projektai“ perka mišką visoje Lietuvoje kartu su žeme.

+370-676-41155
UŽPILDYKITE UŽKLAUSOS FORMĄ DABAR Susisieksime per 24 valandas

Miskuprojektai.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su miskuprojektai.lt slapukų politika.

Sutinku
×