Telefono numeris: +370-676-41155
Ar užpildykite žemiau esančią užklausos formą?
Mes nupirksime Jūsų miškąSkaityti daugiau

Kokiais būdais galima gauti pelno iš miško?

Prekyba miškais yra labai aktyvi sritis, nes medienos, kaip žaliavos, paklausa, visada buvo gana didelė. Vis daugiau turinčių miško plotą domisi galimybę jį parduoti, o tie, kurie verčiasi jo kirtimu ar medienos tiekimu gamintojams – jį nupirkti. Miškai, kaip žinia, gali būti skirtingų rūšių, amžiaus ir nuo to priklauso jų kaina, tačiau nėra vienintelis rodiklis, į kurį reikėtų atsižvelgti nusprendus parduoti mišką. Ne mažiau aktualu turėtų būti ir būdas, kaip tą mišką galima parduoti ir kokiu būdu iš jo galima gauti pelno. Paprastai galimi trys variantai:

  • Parduoti mišką su žeme;
  • Parduoti mišką iškirsti;
  • Parduoti jau nukirstą miško medieną.

Pirmas variantas. Parduoda mišką su žeme

Jei savininkas parduoda mišką su žeme, tai yra, ko gero, pats paprasčiausias ir mažiausiai rūpesčių keliantis variantas. Su pardavėju atsiskaitoma iškart po sutarties pasirašymo (tai reiškia, kad pelnas gaunamas greit) ir jam daugiau nieko nereikia daryti, nes tiek dokumentų tvarkymu, tiek miškotvarkos projektais paprastai pasirūpina pirkėjas. Kokie šio varianto trūkumai – prarasta nekilnojamoji turto nuosavybė, kuri ateityje galėtų būti reikalinga, kaip ilgalaikė investicija.

Antras variantas. Parduoda mišką iškirsti

Perkame mišką ir iškirsti, todėl šis variantas taip pat visiškai realus. Tokiu atveju nauda yra abipusė – pirkėjas gauna žaliavos, o pardavėjas – pelno. Didžiausias šio pasirinkimo privalumas – miško plotas lieka priklausyti savininkui, tačiau tai kartu yra ir trūkumas, nes jam tenka pasirūpinti miško atsodinimu ir kitais techniniais dalykais.

Trečias variantas. Parduoda jau nukirstą medieną

Šis variantas panašus į prieš tai aptartąjį, nes didelio skirtumo ar perku mišką ar jau nukirstą medieną nėra, tačiau reikėtų nepamiršti, kad parduodant medieną kirtimo darbus reikia atlikti patiems, taigi ir visais reikiamais dokumentais tenka pasirūpinti pardavėjui. Jei perkame mišką tokiu būdu (tiksliau, tik jau paruoštą medieną), ją atvykstame pasiimti ir pervežame savo transportu. Dėl to pardavėjas nuostoliu nepatiria.

+370-676-41155
UŽPILDYKITE UŽKLAUSOS FORMĄ DABAR Susisieksime per 24 valandas

Miskuprojektai.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su miskuprojektai.lt slapukų politika.

Sutinku
×