- Pagrindinis
- /
- Veikla
- /
- Miškininkystė
- /
Miškininkystė
Miškininkystė yra žemės ūkio šaka, kurios plėtojimu Lietuva garsėja visame pasaulyje. UAB „Miškų Projektai” stengiasi išlaikyti tradicijas ir puoselėti gerą šalies vardą, todėl nuolat rūpinasi atliekamų darbų kokybe. Kasdien investuojame, kad ji būtų kuo aukštesnė. Miškininkystė mums nėra tik pajamų šaltinis, tai ir hobis. Nuolat domimės naujovėmis šioje srityje ir ieškome būdų, kurie padėtų tobulinti miškininkystę Lietuvoje bei išlaikyti ją viena svarbiausių žemės ūkio sričių. Mūsų tikslas – ne tik lyderiauti Lietuvos rinkoje, tačiau ir kuo geriau išmanyti miškininkystės subtilybes, rengti kokybiškus projektus, juos efektyviai ir laiku įgyvendinti. UAB „Miškų Projektai“ – už skaidrią ir teisėtą miškininkystę.
Kas lemia taikomus miškininkystės principus
Visų miškų Lietuvoje priežiūra turi būti atliekama atsižvelgiant į jų specifiką, kitaip tariant – grupes, į kurias miškai yra skirstomi pagal savybes (medžius, jų rūšis bei amžių). Kiekvienos iš šių grupių priežiūra – miškininkystė, turi būti atliekama laikantis skirtingų principų. Tokių grupių yra keturios.
- Miškininkystė pirmosios grupės miškuose. Pirmosios grupės miškuose miškininkystė nėra vykdoma, kaip ir jokia kita žmogaus veikla. Šios grupės miškai – rezervatai, kurie nesudaro nė dviejų procentų visų Lietuvos miškų.
- Miškininkystė antrosios grupės miškuose. Miškininkystės tikslas šiuose miškuose gali būti dviejų rūšių – siekiama atkurti arba tinkamai apsaugoti miško ekosistemą arba puoselėti miškų, kaip turizmo, poilsio zonų funkciją. Šios grupės miškuose leidžiama bet kokia su miškininkyste susijusi veikla, kuri neprieštarauja miškų apsaugos įstatymams.
- Miškininkystė trečiosios grupės miškuose. Šios grupės miškuose pagrindinis miškininkystės uždavinys – palaikyti miškų aplinkos švarinimo funkciją. Juose vykdomi kirtimai, taikomi kiti priežiūros metodai, kad būtų užtikrintas miško produktyvumas ir naudingumas.
- Miškininkystė ketvirtos grupės miškuose. Tai didžiausią plotą sudarantys miškai. Ketvirtosios grupės miškų paskirtis – ūkinė, iš jų žaliava turi būti aprūpinamas visas sektorius, todėl miškininkystė čia vykdoma intensyviausiai, atliekami įvairūs kirtimai, retinimai. Nuolatiniai atsodinimai, kad medieną būtų galima tiekti be pertraukų.