Telefono numeris: +370-676-41155
Ar užpildykite žemiau esančią užklausos formą?
Mes nupirksime Jūsų miškąSkaityti daugiau

Miškų kirtimas ir tvarkymas

miškų tvarkymas

Miškų kirtimas bei tvarkymas – tai veikla, kuri reikalauja atidumo, išmanymo, teisinių žinių ir daug kruopštumo.Kodėl tai taip svarbu? Neatsargus elgesys miško zonoje gali padaryti nepataisomą žalą gamtai. Kiekvienas ėmęsis miško kirtimo darbų turi suprasti, kad yra atsakingas už jo gerovę. UAB „Miškų Projektai” tai puikiai supranta, todėl visada rūpinasi, kad darbai būtų atliekami saugiai. Sekame patyrusių užsienio šalių miškininkų pėdomis ir stengiamės, kad mūsų teikiamos paslaugos būtų tokios pat aukštos kokybės. Draugiškus santykius palaikome ne tik su jais, tačiau ir su kitais Lietuvos miškininkais bei šią veiklą kuruojančiomis institucijomis.

Miškų kirtimo ir tvarkymo taisyklės

Miškų kirtimą ir tvarkymą prižiūri Aplinkos apsaugos ministerija, o ši veikla turi būti atliekama laikantis Aplinkos ministro patvirtinto miškų kirtimo įstatymo. Įstatyme numatoma, kokia dalis miško gali būti kertama, kokia turi būti palikta, kokiais atvejais mišką kirsti draudžiama bei kokių saugumo reikalavimų būtina laikyti, kad nebūtų pakenkta gamtai.

Miškų kirtimo įstatymas reglamentuoja visas pagrindines (pagrindinis miško kirtimas, tai toks kirtimas, kurio metu nukirsta mediena bus eksploatuojama) miško kirtimo rūšis (atvejinį, atrankinį ir plynąjį miško kirtimą). Įstatyme nurodomos ir sąlygos, kurių turi būti laikomasi mišką kertant, pavyzdžiui, turi būti sudaromos galimybės iškirstą miško plotą atkurti, naudoti jo išteklius ir toliau, nepažeisti biologinės įvairovės, pasirūpinti, kad miškas ir toliau galėtų atlikti pagrindines savo funkcijas.
Konkrečios taisyklės kertant medieną ir ją tvarkant taikomos atsižvelgiant į paties miško būklę, jame augančių medžių kiekį bei jų amžių. Pagal šiuos rodiklius miškai skirstomi į grupes, pagal kurias, ir atliekamą miško kirtimo rūšį, taisyklių ir turi būti laikomasi. Neišmanant medienos kirtimo ir tvarkymo taisyklių šia veika verstis vargiai įmanoma, gali būti padaryta per didelė žala gamtai, o nesilaikančiam įstatymų miškininkui gresia bauda, todėl geriausia tokias užduotis patikėti patyrusiems specialistams, kurie pasirūpins saugiu ir teisėtų medienos kirtimu bei tvarkymu.

+370-676-41155
UŽPILDYKITE UŽKLAUSOS FORMĄ DABAR Susisieksime per 24 valandas

Miskuprojektai.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su miskuprojektai.lt slapukų politika.

Sutinku
×