Telefono numeris: +370-676-41155
Ar užpildykite žemiau esančią užklausos formą?
Mes nupirksime Jūsų miškąSkaityti daugiau

Miškų priežiūra ir padėtis Lietuvoje

Nors nuolatinė miestų plėtra ir vis didėjantys plotai, kuriuose įsikūrę įvairios paskirties komerciniai pastatai daugeliui gyventojų kelia nerimą, miškų padėtis Lietuvoje tikrai nėra prasta. Šiuo metu daugiau nei 33 procentus mūsų šalies ploto užima miškai (tai gana didelis skaičius, ypač turint omeny, kad didžiąją šalies dalį užima ūkio sektorius, taigi vis dėlto miestams tenka pati mažiausia ploto dalis). Tai turėtų būti gera žinia tiems, kuriuos kankina klausimas, kodėl parduodu mišką, jei jų padėtis Lietuvoje yra prasta? Akivaizdu, kad iš tikrųjų taip nėra. Be to, juk miškas parduodamas ne tik kirsti, yra ne mažai pirkėjų, kurie įsigiję miškus juos tvarkingai prižiūri ir puoselėja. Nors Lietuvoje  miškų esama pakankamai didelis procentas, tačiau šalies valdžia skatina požiūrį, kad jų mastai turėtų dar labiau išaugti, todėl nereikėtų baimintis parduoti mišką ir manyti, kad tokiu būdu prisidedate prie jų naikinimo – valstybė atidžiai kontroliuoja ir reglamentuoja jų kirtimą, priežiūrą bei atsodinimą.

Miškų priežiūra ir nauda valstybei

Miškų priežiūrą reglamentuoja Lietuvos Respublikos įstatymai ir miškai gali būti kertami tik paisant jų. Nuolat atliekamos analizės ir pateikiami vertinimai parodo, kad šiuo metu miškai Lietuvoje tvarkomi gana neblogai. Ypač tokį vertinimą pagrindžia vis didėjanti nauda valstybei, kurią teikia miškų ūkis. Pagal visas taisykles kertami ir atsodinami miškai pasižymi kur kas kokybiškesne mediena, o tai pastebi ir į užsienio šalis eksportuojamos medienos užsakovai, todėl medienos pardavimas ir iš jos paruoštų gaminių eksportas gana daug prisideda prie šalies biudžeto. Tie, kurie perka mišką, puikiai žino, kad tvarkingai tvarkomi plotai neša naudos ne tik jiems paties, tačiau ir visai valstybės ekonomikai. Būtent dėl šių priežasčių teisėta ir atsakingai prižiūrima miškininkystė yra valstybės palaikoma iniciatyva, kuri Lietuvai yra ne žalinga, tačiau naudinga tiek ekonomine, tiek ekologine ar net socialine prasmėmis ir kol kas ši sritis Lietuvoje tikrai nėra probleminė.

+370-676-41155
UŽPILDYKITE UŽKLAUSOS FORMĄ DABAR Susisieksime per 24 valandas

Miskuprojektai.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su miskuprojektai.lt slapukų politika.

Sutinku
×