Telefono numeris: +370-676-41155
Ar užpildykite žemiau esančią užklausos formą?
Mes nupirksime Jūsų miškąSkaityti daugiau

Kas yra rezerviniai valstybės miškai ir kokia iš jų nauda

Rezerviniai valstybės miškai yra miškų masyvai, kuriuose šiuo metu nėra atliekama jokia ūkinė veikla ir kurių nuosavybės teisės priklauso valstybei. Tokios rūšies miškai laikomi viena opiausių ne tik miškų ūkio sektoriaus, tačiau ir visos šalies problema. Jų likimas ir paskirtis nėra visiškai aiški, todėl valstybė vis dažniau skatinama spręsti šią problemą ir perduoti rezervinių valstybės miškų priežiūrą miškų urėdijoms, kurių tvarkomi miškų plotai ne tik būtų prižiūrimi pagal visus galiojančios Lietuvos Respublikos teisės aktus, tačiau ir teiktų kur kas daugiau naudos valstybei, nei laikyti juos neprižiūrimus (daugelyje iš minėtų miškų yra gana didelis kiekis jau subrendusios, naudoti tinkamos medienos, kurią tikslingai panaudojus galima gauti ne mažą pelną į valstybės biudžetą).

Ar galima pirkti rezervinį valstybės mišką?

Jei perkame mišką, paprastai jį perkame iš fizinio ar juridinio asmens, tačiau rezerviniai valstybės miškai numatyti kitiems tikslams. Vienas pagrindinių projektų – skirti tokius miškus kaip kompensaciją žmonėms, kurie neatgavo teisių į žemes, kurios šiuo metu yra miesto dalis. Dalis valstybės miškų, kurie dar nėra perleisti valdyti naujiems savininkams arba nėra numatyta, kad jie bus naudojami kaip kompensacija, jau yra prižiūrimi miškų urėdijų, nuolat rengiami jų tvarkymo planai. Tikimasi, kad artimiausiu metu bus išspręsta visų rezervinių valstybės miškų problema ir jie visi bus panaudoti tikslingai.

Ar urėdijos įgauna nuosavybės teisę į rezervinius valstybės miškus?

Ne, gaunu valdyti, prižiūrėti ir perku mišką yra ne tas pats, todėl ir nuosavybės teisė galima tik antruoju atveju. Patikėjus rezervinius valstybės miškus urėdijoms, jie vis tiek priklauso valstybei, tiesiog jų priežiūra, kirtimu, retinimu ir kitais būtinais darbais rūpinasi paskirta urėdija. Pagrindinis tokios priežiūros tikslas – pasirūpinti miško būklę, tinkamai atlikti miškininkystės darbus, siekti kuo didesnio pelno ir naudos valstybei. Taip pat – skatinti ir efektyviai prisidėti prie biokuro naudojimo idėjos plėtojimo šalyje.

+370-676-41155
UŽPILDYKITE UŽKLAUSOS FORMĄ DABAR Susisieksime per 24 valandas

Miskuprojektai.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su miskuprojektai.lt slapukų politika.

Sutinku
×