Telefono numeris: +370-676-41155
Ar užpildykite žemiau esančią užklausos formą?
Mes nupirksime Jūsų miškąSkaityti daugiau

Miško kelių priežiūra ir tvarkymas

2017 08 gruodžiod.

Vos tik termometro stulpelyje temperatūra pradeda kilti aukštyn, privačių miškų savininkai, ūkininkai, medžiotojai ar tiesiog lankytojai norintys pasigrožėti gamta, aplankyti pažintinius takus susiduria su viena didele problema – miško keliai tampa nepravažiuojami. Tokiu atveju visa kaltė krenta ant miško kirtėjų bei medieną vežančių miškavežių, kurie išvažinėja kelius, pečių.

Pagal miškų įstatymus, visus kelius ir keliukus einančius per nuosavas miško valdas privalo savo lėšomis sutvarkyti savininkai, naudotojai ar valdytojai. Šie keliai turi būti nuolat prižiūrimi ir puoselėjami, o esant apgadinimams – sutvarkomi.

Dažniausiai miško keliai sugadinami būtent vykdant kirtimus ir išvežant medieną iš miško, kadangi dažnai mediena vežama pažliugusiais keliais ar po atlydžio. Šiuo atveju, miškų savininkai dažnai pamiršta apie galimybę laikinai apriboti ar nutraukti eismą jų valdomuose miško keliuose atlydžio metu. Todėl kertamo miško valdos kaimynai neretai vykdami į savo valdas išvysta gilias provėžas ir turi apsisukę ieškoti kas yra atsakingas už kelio remontą, kadangi čia galioja viena pagrindinė taisyklė – kas sugadino kelią, tas jį ir turi sutvarkyti. Jeigu nėra žinoma, kas vykdė kirtimus ar kam priklauso miško sklypas, arba tiesiog miško savininkas atsisako prisiimti atsakomybę, tokiu atveju reikia kreiptis į urėdiją, kuri yra atsakinga už šią teritoriją, jog būtų pradėti teisiniai veiksmai.  Tačiau prieš imantis teisinių veiksmų, reikėtų įvertinti ir tai, kad miško keliais važiuoja ne tik medieną išvežantys miškavežiai, tačiau neretai miškų keliukais naudojasi ir ūkininkai siekiantys išvežti iš savo dirbamų laukų nuimtą derlių bei medžiotojai.

Bet kuriuo atveju, norint išvengti ginčų su kaimynais ir sekantį kartą be problemų pasiekti savo valdą, miško savininkas, norintis sutvarkyti po kirtimų sugadintus kelius pasibaigus medienos išvežimo darbams, turi sugadintame kelio ruože išlyginti provežas, išpilti vandeniui pralaidų žvyrą, jį išlyginti, kad kelias įgautų skersinį ir išilginį nuolydžius bei sutankinti, šie darbai atliekami greideriu. Neturint galimybės kelio remonto darbus kokybiškai atlikti patiems, reikia kreiptis į atitinkamas įmones, kurios teikia šią paslaugą.

Kilus klausimams kreipkitės į įmonę UAB Miškų projektai ir suteiksime Jums visą reikiamą informaciją. Taip pat, įmonė perka mišką su žeme ar išsikirtimui.

 

 

 

 

 

 

 

 

+370-676-41155
UŽPILDYKITE UŽKLAUSOS FORMĄ DABAR Susisieksime per 24 valandas

Miskuprojektai.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su miskuprojektai.lt slapukų politika.

Sutinku
×